muzikilan.com kar amacı gütmeyen ücretsiz ilan sitesidir.

BATERİ - DAVUL DERSİ ANKARA Çankaya

Yayınlanma tarihi: 06/12/2018
 • Konum: Çankaya, Ankara, Türkiye

Müzik Enstrümanı: Perküsyon
İlanı veren: Utku ŞENER
İletişim numarası (Tel. veya mail): 05355466080
İlan verenin diğer ilanları: muzik ilan
Ücret: 50.00 TL
İlan numarası: 28

*BATERİ DERSİ***


Merhaba, ben yıllardır müziğin verdiği güçle başarılar kazanmış bir insanım, bateri eğitmenliği yaparak bu gücü değerli öğrencilerimle paylaşıyorum. Özel ders verme konusunda deneyimliyim. Siz de, ders alma konusunda istekliyseniz güzel çalışmalar yapabiliriz.

Aylık ders ücreti: 200 TL’dir.

Bateriye şöyle bir bakalım:

Bateri,(Türk müzisyenlerin sıklıkla kullandığı adıyla davul,) 5’i davul, 2’si zil olmak üzere toplam 7 temel parçadan oluşan bir müzik aletidir. Bateriye, istenirse başka parçalar da ilave edilebilir.
Bateriyi oluşturan her bir parça, kendi içinde başlı başına bir müzik aletidir. Bateriyi çalan kişi, bu parçaları zihninde birleştirerek bir bütünlük oluşturur.
İlk bakışta çalınması zor gibi görünen bateri, doğru bir çalışma sistemi uygulandığında yüz güldürücü sonuçlar verebilen bir müzik aletidir.

Bateri eğitimi verilirken izlenecek yol:

Öncelikle belirtilmesi gereken bir konu vardır ki o da şudur; bateri eğitimi alan öğrencinin, evinde bateri olmasına kısa ve orta vadede kesinlikle gerek yoktur. Öğrencinin evde çalışması çeşitli yöntemlerle kolaylıkla sağlanabilir.
Eğitime başlamadan önce öğrencinin solak olup olmadığı bilinmeli ve eğer solaksa baterinin kurulumu ona göre düzenlenmelidir.
Öğrencinin baget tutmasına bir manisi yoksa, baget tutuşu ve temel pozisyon eğitimi verilir. Eğer öğrenci özel bir duruma sahipse eğitim, öğrenciye göre şekillendirilir. Yapılması gereken adım adım ilerlemektir çünkü her şey bir adımla başlar. 4’lük tek vuruşlar yapmaya alıştırılan öğrenciye, zaman içinde temel 4/4’lük ritim öğretilir, yeterli seviyeye gelindiğinde müzik eşliğinde çalışmalar başlatılır. 4/4’Lük ritmin 8 zamanlı hali öğretilir. Bu seviyeye gelindiğinde bateri notasyonu öğretilir ve nota okuma çalışması yapılır.(Nota çalışması çok küçük yaştaki öğrencilerde geç başlatılabilir.) 8 Zamanlı 4/4’lük ritimlerden sonra; 2/4’lük, 3/4’lük, 6/8’lik, 5/8’lik, 7/8’lik, 9/8’lik gibi çeşitli ritimler öğretilir.

Bateri eğitimine başlamak için yeterli olan yaş:

Eğitime başlamak için bir yaş üst sınırı koymak doğru olmaz. İnsanlar ileri yaşlarda bile bateri eğitimi alabilir. Bateri eğitimi için alt sınır 7 yaş olarak kabul edilmiştir.

Saygılarımla…

Utku ŞENER

Paylaş

Yararlı bilgi

 • Ard niyetli durumlardan kaçınmak için satıcı ile yüz yüze görüşün veya güvenli ödeme seçeneklerini kullanın.
 • muzikilan.com da hakları korunmuş hiçbir mecranın çalıntı kopyalarını satma, kiralama takas etme. muzikilan.com çalıntı mallar sergisi değildir. Yasadışı bu eylemlerden sorumlu olduğu tespit edilen üyelerin tüm bilgileri T.C. Hukuk makamlarıb ile paylaşılabilir.
 • İlanını yazarken mümkün olduğu kadar çok detay vermeye çalış. Örneğin alışveriş ilanları için; fiyat, semt, aletin yaşı, durumu, vb. Müzisyen ilanları için; müzik türü, grubun yaş ortalaması, amaç, vb.
 • Bu internet sitesi muzikilan.com herhangi bir alışveriş, ödeme, kayıt ya da anlaşmada taraf değildir; hiçbir teminat, aracılık hizmeti, "müşteri teminatı", "satıcı teminatı" vs. sunmamaktadır.

Benzer ilanlar

 • piyano ve keman dersleri
  piyano ve keman dersleri
  Ders Verenler - İlkadım (Samsun) - 16/04/2019

  Meb na bağlı bir okulda 5 yıldır kadrolu müzik öğretmeni olarak görev yapıyorum.Evimde orta öğretim seviyesindeki öğrencilere piyano ve keman dersleri veriyorum.Güzel Sanatlar Lisesi giriş sınavlarına öğrenci hazırlıyorum.

 • Bateri Dersi
  Bateri Dersi
  Ders Verenler - İstanbul Avrupa Yakası (İstanbul) - 19/02/2019

  Bateri dersi 10 - 20 yaş arası grubu olarak evinizde verilmektedir.

 • YAN FLÜT DERSİ /BAKIM ONARIMI
  YAN FLÜT DERSİ /BAKIM ONARIMI
  Ders Verenler - Yenimahalle (Ankara) - 31/12/2018

  Merhaba,25 yıllık müzik kariyerine sahibim.flüt derslerini genellikle evimde anlaşma halinde öğrenci evinde de vermekteyim. İlk dersim ücretsiz dir.Flütünüz olmasa da deneme ve tanışma için bekliyorum. Diğer flüt kullanıcıları için,elimde sayısız not...

Site iletişim mail adresi : muzikilaninfo@gmail.com